Darmowa dostawa od 199 zł | 30 dni na zwrot | Płatności: online, przy odbiorze, PayPo | Dostawa: GLS / InPost | tel. 600 600 317

Dlaczego MAYLILY?

  • Unikalny design produktów. Przykładamy wagę do detali.

  • Piękne tkaniny najwyższej jakości. Miękkie i wytrzymałe.

  • Produkcja w 100% wykonywana w Polsce.

  • Setki produktów wykonywanych ręcznie.

6 najczęściej zadawanych pytań o antykomarowe akcesoria dla dzieci i niemowląt MAYLILY

Co to znaczy, że produkt jest “antykomarowy”? W jaki sposób działają nasze chroniące przed insektami akcesoria, czy są skuteczne i w pełni bezpieczne dla maluszków? Zapraszamy na małe FAQ i rozwianie wątpliwości.

#1: Produkty antykomarowe – co to właściwie oznacza?

W ofercie MAYLILY znajdują się antykomarowe akcesoria dla dzieci i niemowląt: pieluszki, chusteczki na głowę, śpiworki do spania, otulinki i chustki pod szyję.

Wiemy, że wiele z was zastanawia się, co to właściwie oznacza, że materiał jest antykomarowy i czy jest on w pełni bezpieczny dla skóry niemowląt i dzieci. Przecież te wszystkie produkty, które rozpylamy wokół siebie, aby uchronić ciało przed ugryzieniem insektów, mają bardzo chemiczny skład i ostry, intensywny zapach. 

Czy jest więc możliwe, aby skrawek materiału przynosił rezultaty i był odpowiedni dla dzieci?

Nasze produkty antykomarowe są oparte na środku aktywnym, permetrynie. 

Czym jest permetryna?

Permetryna to substancja stworzona na wzór związku z ekstraktu kwiatu chryzantemy – zabójczego dla owadów. Permetryna odstrasza nie tylko komary, ale także kleszcze, pluskwy i chrząszcze dywanowe, a przy tym jest nieszkodliwa i odpowiednia dla ludzi. Substancja wykorzystywana w produkowanej dla nas tkaninie, posiada certyfikat Oeko Tex w klasie I, a także przeszła rygorystyczne testy dermatologiczne. W szwajcarskiej niezależnej jednostce badawczej została przebadana i udowodniona skuteczność w kwestii ochrony przeciwkomarowej. Sama substancja aktywna, permetryna, jest czynnym składnikiem maści przeciw świerzbowi, które stosowane są u niemowląt i małych dzieci.

#2: Akcesoria antykomarowe z permetryną – czy to jest skuteczne?

Permetryna to jeden z najbardziej skutecznych środków owadobójczych. Zmniejsza ryzyko ugryzienia przez komara praktycznie do zera, a kleszcz w kontakcie z nią zostaje sparaliżowany lub obumiera i nie jest już w stanie poczynić żadnej szkody na ludzkiej skórze. 

Tak dzieje się nie tylko podczas bezpośredniego kontaktu z rozpylonym środkiem, ale nawet w przypadku nasączonego permetryną materiału – dlatego nasze produkty antykomarowe działają i zapewniają bezpieczną ochronę przed insektami.

#3: Czy permetryna jest szkodliwa dla dzieci?

Nie wprowadzilibyśmy produktu, który byłby w jakiś sposób szkodliwy dla maluszków. Wszystkie nasze akcesoria antykomarowe mogą być z powodzeniem stosowane przez dzieci i niemowlęta – bez obaw o podrażnienia skóry, zaczerwienienia lub negatywny wpływ na drogi oddechowe.

Antykomarowa seria MAYLILY jest w pełni bezpieczna:

  • Spełnia standard Oeko-Tex 100
  • Została przetestowana dermatologicznie (DIN EN ISO 10993-5).
  • Tkaniny zostały nasączone taką ilością permetryny, która jest dla ludzi całkowicie nieszkodliwa i nietoksyczna.
  • Substancja aktywna nanoszona jest na tkaninę w postaci “kapsułek” w specjalnym procesie technologicznym. Powoduje on utrwalenie substancji, dzięki czemu nie uwalnia się ona od razu, a bardzo stopniowo w procesie prania.

#4: Czy permetryna jest szkodliwa dla kotów? 

Tak, permetryna jest szkodliwa dla kotów. Jeśli więc masz w domu ukochanego mruczka, zwróć szczególną uwagę na to, aby zwierzę nie miało bezpośredniego kontaktu z materiałem. Nie pozwól kotom wąchać, ocierać się ani przebywać w pobliżu przedmiotów zawierających permetrynę.

#5: Dlaczego antykomarowe właściwości utrzymują się do ok. 20 prań?

Właśnie z uwagi na bezpieczeństwo. Do produkcji atykomarowego materiału użyliśmy takiej ilości permetryny, która spełnia wszelkie atesty bezpieczeństwa i nie zaszkodzi wrażliwej, dziecięcej skórze.  

Piorąc raz w tygodniu, właściwości owadobójcze zachowamy więc przez pięć miesięcy. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie produkty wymagają tak częstego prania – chustka z daszkiem czy śpiworek do snu nie brudzi się tak często, jak pieluszki czy otulinki. 

Dodajmy, że po okresie aktywnego działania antykomarowego, produkty te nadal będą doskonale służyć w swoich podstawowych funkcjach - jako pieluszki, chusteczki czy otulacze.

#6: Czy produkty antykomarowe są odpowiednie dla skóry z AZS (atopowe zapalenie skóry)?

Tak. Wiele z naszych Klientek to mamy małych alergików - nigdy nie zdarzyło się, żeby ktoś zasygnalizował jakąkolwiek niepokojącą reakcję, nawet w przypadku dzieci ze znacznymi objawami zapalnymi. Warto dodać, że właśnie takie maluszki należy chronić szczególnie mocno przed ukąszeniami komarów i innych insektów.

Antykomarowe produkty dla dzieci MAYLILY to letnie niezbędniki, które zadbają o ochronę maluszka podczas spacerów w parku, zabaw na ogrodzie i snu w upalną noc przy uchylonym oknie. Produkty skutecznie odstraszają owady i są w pełni odpowiednie dla maluszków – bo najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo.

co zrobić gdy noworodek ma czkawkę #czkawka #noworodek #niemowlę

akcesoria na lato dla dzieci i niemowląt

Skomentuj

Kod zabezpieczający