Why us?

  • Unique design with great attention to detail.

  • Premium fabrics, soft and durable.

  • 100% production in Poland (EU).

  • Hundreds of products made by hand.

W końcu po naszemu! Sposób na tegoroczne święta!

Category: Porady

Święta Bożego Narodzenia! Któż nie kocha tego magicznego klimatu?

No właśnie czy w ogóle jest miejsce dla tych, którzy na samą myśl o świętach czują przemożną niechęć? Mówimy o ludziach, którzy od lat marzą o świętach na własnych zasadach. 

Przyzwyczailiśmy się do świątecznego zgiełku, żeby nie powiedzieć chaosu, do rodzinnych bliższych i dalszych wyjazdów. Wybierania prezentów, tłoku w galeriach, szykowania kreacji, godzin w aucie, korków na drogach, zmęczenia, przejedzenia, ogólnego zgiełku… 

A Wy, jaki macie sposób na tegoroczne święta?

W końcu po naszemu!

Święta 2020 to okazja na spędzenie czasu, tak, jak chcemy. Mniej rutyny oznacza ogrom kreatywności. Rozmowy z przyjaciółmi MAYLILI dały nam do myślenia. Nie uwierzycie, ilu jest ludzi, którzy w pełnym worze nieszczęść wywołanych pandemią, odnaleźli dla siebie prawdziwy prezent w postaci nieco mniej tradycyjnych świąt na nowych zasadach. 

12 potraw + PIZZA

Trzynasta potrawa w postaci pizzy zdecydowanie zdominowała plebiscyt nietypowych świątecznych życzeń. Łączy ono pokolenia i nie jest w żadnej mierze wyłącznie domeną najmłodszych. 

O co tu chodzi? Na co komu fast food, podczas gdy stoły uginają się pod ciężarem tradycji. Czy świąteczne potrawy odchodzą w zapomnienie?! Absolutnie nie! Chodzi jednak o możliwość wyboru! 

Naszym zdaniem ta pizza jest dla wielu symbolem kreowania nowej tradycji. Wyobraźcie sobie, że cała rodzina gromadzi się w kuchni i przygotowuje wspólnie świąteczną pizzę. Wspólne gotowanie, niezależnie czy będą to pierogi, czy pizza, niechybnie wskrzesi ducha świąt.

Może nie w bluzie, ale na luzie

Podczas naszego przedświątecznego dochodzenia, odkryliśmy, że owszem, to w co jesteśmy ubrani, ma znaczenie, ale nie chodzi o to, by wyglądać modnie, olśniewać kreacją, a o to by było nieco inaczej niż na co dzień, ale przede wszystkim wygodnie. 

Nakłanianie dziecka do założenia sztywnej koszuli, wciskanie się w obcisłą sukienkę, wybieranie najbardziej uroczej, choć niewygodnej opaski, to skuteczny sposób na zepsucie sobie i innym świątecznych nastrojów.

Wychodzimy, zostajemy, gramy i malujemy

W obchodzeniu świąt na własnych zasadach chodzi głównie o wsłuchanie się w to, na co my i nasze dzieci mamy w danej chwili ochotę. Święta Bożego Narodzenia to czas spełniania marzeń, zdradziliście nam kilka z nich, niech posłużą za inspirację...

Malowanie Świętego Mikołaja - absolutnie każdy członek rodziny maluje, rysuje, wykleja postać Świętego Mikołaja, wszystkie prace mogą zawisnąć w rodzinnej galerii, czyli np. na lodówce, po jakimś czasie najbardziej skrupulatny elf zabezpiecza prace, które musi odnaleźć za rok. Tradycje malowania Świętego należy powtarzać przynajmniej przez kilka lat. 

Nagrywanie kolęd - przed świętami warto nauczyć się przynajmniej jednej, wspólnie wybranej kolędy. W trakcie świąt cała rodzina daje koncert, zalecane jest granie na miskach, garnkach, kubeczkach z grochem i innych samodzielnie obmyślonych instrumentach, im głośniej, tym lepiej byle tekst i melodia kolędy pozostały słyszalne. Nagranie koncertu można przesłać rodzinie i przyjaciołom, jako muzyczną kartkę świąteczną. 

Wieczór gier - święta to też świetny czas na wielogodzinne, nieśpieszne rozgrywki. Warto upewnić się, czy w domu mamy grę, która będzie wszystkim odpowiadać, jeśli nie, szepnijmy wcześniej Mikołajowi, że to dobry pomysł na prezent dla całej rodziny. 

Videorozmowy - kiedy nie wszyscy mogą spotkać się w jednym czasie osobiście, warto wykorzystać technologię. Rozmowy z bliskimi, którzy są daleko to ważny punkt tegorocznych świąt. 

Spacer - jesli mamy psa, zawsze jedna osoba musi odejść od świątecznego stołu i wyjść z nim na spacer, tym razem, niezależnie czy czworonóg jest częścią naszej rodziny, po prostu wszyscy się gdzieś przejdźmy, nawet jeśli śnieg nie dopisze, możemy obejrzeć świąteczne ozdoby w okolicy, poganiać się i powygłupiać. 

Każdy w swoim tempie 

Tegoroczne święta niech miną pod znakiem relaksu, zadbajmy o prawdziwy odpoczynek dla ciała i ducha. Bądźmy na siebie wzajemnie uważni. Pozwólmy sobie i dzieciom na szczere przeżywanie tego wyjątkowego czasu. 

Skomentuj

Kod zabezpieczający