Why us?

  • Unique design with great attention to detail.

  • Premium fabrics, soft and durable.

  • 100% production in Poland (EU).

  • Hundreds of products made by hand.

Wiosenna wyprawka dla noworodka

Twoja pociecha ma przyjść na świat wiosną? Przygotowując wyprawkę, pamiętaj, że to kapryśna pora roku, która może być już całkiem ciepła, jednak także wietrzna i deszczowa. Warto zatem uwzględnić na liście zakupów kilka obowiązkowych elementów: zarówno części garderoby, jak i akcesoriów. Kompletowanie artykułów na tak zmienne pod względem pogodowym miesiące tylko z pozoru wydaje się trudne. Podpowiadamy, co powinna zawierać wiosenna wyprawka dla noworodka i w jaki sposób ubierać dziecko tak, by nie było mu ani za ciepło, ani za zimno.

Wyprawkowy niezbędnik na cieplejsze miesiące

Jedną z najważniejszych kategorii rzeczy znajdujących się w wiosennej wyprawce dla noworodka niewątpliwie są ubranka. Warto, by na początek zaopatrzyć się w kilka par body z długim i krótkim rękawkiem. To właściwie podstawa garderoby maluszka, dlatego warto mieć pewien zapas. Poza tym w szafie dziecka powinny znaleźć się śpioszki i półśpioszki, a także pajacyki. Bawełniane sweterki dla niemowlaka to obowiązkowy element stroju wiosennego. Dziecko ubierane na cebulkę, będzie czuło się dobrze w każdej temperaturze, ale tylko pod warunkiem, że będzie miało na sobie tyle warstw, ile trzeba. Ogólna zasada jest taka, że maluch powinien być ubrany w o jedną warstwę więcej niż rodzic.
W chłodniejsze dni należy zadbać o zapewnieniu odpowiedniej izolacji ciepła przez ciało malucha. Prócz sweterka czy śpioszków, można także postawić na rajstopki bawełniane.

Niezbędnym elementem, który powinien pojawić się w każdej wiosennej wyprawce, jest czapeczka dla noworodka. Warto zaopatrzyć się w minimum dwie - cieńszą i grubszą. Należy być przygotowanym na każdy wariant pogody. Trzeba zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany produkt, tak by nie podrażniał skóry głowy maluszka. Ostatnio także wprowadzono nowe zalecenia mówiące o tym, że niemowlaki nie powinny przebywać w domu w czapeczce, chyba że po kąpieli lub kiedy w mieszkaniu jest naprawdę chłodno.
Na cieplejsze dni idealnie nada się za to bambusowa chusteczka z daszkiem. Charakteryzuje się ona niesamowitą lekkością, typową dla tkaniny bambusowej mającej właściwości antybakteryjne. Chroni przed słońcem, a także osłania uszy dziecka.

Wyposażenie wózka i inne akcesoria


Wiosna to czas, który sprzyja spacerom. Trzeba jednak pamiętać o zdradliwej pogodzie o tej porze roku, dlatego należy zadbać o właściwe wyposażenie wózka. Podstawowym elementem jest niewątpliwie kocyk dla niemowlaka, uszyty z tkaniny bambusowej lub muślinowej. Prócz tego można także zaopatrzyć się w bambusowy otulacz, który okaże się niezawodną ochroną tak przed wiatrem, jak i przed słońcem. Jeśli chodzi o sam wózek, upewnij się, czy jest wodoodporny - jeśli nie, warto zaopatrzyć się w specjalną folię chroniącą przed deszczem.

Kompletując wiosenną wyprawkę dla niemowlaka, pamiętaj o podstawowych elementach garderoby oraz akcesoriach, które okażą się niezbędne w pierwszych tygodniach po pojawieniu się malucha na świecie. Wiosna może okazać się zarówno ciepła, jak i chłodniejsza w niektóre dni, dlatego warto być przygotowanym na każdą opcję pogodową.

Skomentuj

Kod zabezpieczający