Twoja pociecha ma przyjść na świat wiosną? Przygotowując wyprawkę, pamiętaj, że to kapryśna pora roku, która może być już całkiem ciepła, jednak także wietrzna i deszczowa. Warto zatem uwzględnić na liście zakupów kilka obowiązkowych elementów: zarówno części garderoby, jak i akcesoriów. Kompletowanie artykułów na tak zmienne pod względem pogodowym miesiące tylko z pozoru wydaje się trudne. Podpowiadamy, co powinna zawierać wiosenna wyprawka dla noworodka i w jaki sposób ubierać dziecko tak, by nie było mu ani za ciepło, ani za zimno.

Wyprawkowy niezbędnik na cieplejsze miesiące

Jedną z najważniejszych kategorii rzeczy znajdujących się w wiosennej wyprawce dla noworodka niewątpliwie są ubranka. Warto, by na początek zaopatrzyć się w kilka par body z długim i krótkim rękawkiem. To właściwie podstawa garderoby maluszka, dlatego warto mieć pewien zapas. Poza tym w szafie dziecka powinny znaleźć się śpioszki i półśpioszki, a także pajacyki. Bawełniane sweterki dla niemowlaka to obowiązkowy element stroju wiosennego. Dziecko ubierane na cebulkę, będzie czuło się dobrze w każdej temperaturze, ale tylko pod warunkiem, że będzie miało na sobie tyle warstw, ile trzeba. Ogólna zasada jest taka, że maluch powinien być ubrany w o jedną warstwę więcej niż rodzic.
W chłodniejsze dni należy zadbać o zapewnieniu odpowiedniej izolacji ciepła przez ciało malucha. Prócz sweterka czy śpioszków, można także postawić na rajstopki bawełniane.

Bawełniane sweterki dla niemowlakaRajstopki bawełniane dla niemowlaka

Niezbędnym elementem, który powinien pojawić się w każdej wiosennej wyprawce, jest czapeczka dla noworodka. Warto zaopatrzyć się w minimum dwie - cieńszą i grubszą. Należy być przygotowanym na każdy wariant pogody. Trzeba zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany produkt, tak by nie podrażniał skóry głowy maluszka. Ostatnio także wprowadzono nowe zalecenia mówiące o tym, że niemowlaki nie powinny przebywać w domu w czapeczce, chyba że po kąpieli lub kiedy w mieszkaniu jest naprawdę chłodno.
Na cieplejsze dni idealnie nada się za to bambusowa chusteczka z daszkiem. Charakteryzuje się ona niesamowitą lekkością, typową dla tkaniny bambusowej mającej właściwości antybakteryjne. Chroni przed słońcem, a także osłania uszy dziecka.

Czapeczka dla noworodkaChusteczka z daszkiem

Wyposażenie wózka i inne akcesoria

Wiosna to czas, który sprzyja spacerom. Trzeba jednak pamiętać o zdradliwej pogodzie o tej porze roku, dlatego należy zadbać o właściwe wyposażenie wózka. Podstawowym elementem jest niewątpliwie kocyk dla niemowlaka, uszyty z tkaniny bambusowej lub muślinowej. Prócz tego można także zaopatrzyć się w bambusowy otulacz, który okaże się niezawodną ochroną tak przed wiatrem, jak i przed słońcem. Jeśli chodzi o sam wózek, upewnij się, czy jest wodoodporny - jeśli nie, warto zaopatrzyć się w specjalną folię chroniącą przed deszczem.

Kocyk dla niemowlaka

Kompletując wiosenną wyprawkę dla niemowlaka, pamiętaj o podstawowych elementach garderoby oraz akcesoriach, które okażą się niezbędne w pierwszych tygodniach po pojawieniu się malucha na świecie. Wiosna może okazać się zarówno ciepła, jak i chłodniejsza w niektóre dni, dlatego warto być przygotowanym na każdą opcję pogodową.