Wszyscy wiemy, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja maleństwa od pierwszych dni jego życia. Od delikatnych kąpieli, przez staranne otulanie, po codzienne spacery i dobre jedzonko. Obok tych wszystkich czynności jest jeszcze druga, równie ważna sfera – czyli dbanie o emocje dziecka i jego rozwój. Jedną z pierwszych wspólnych aktywności jest czytanie dziecku. Niektórzy zaczynają już, kiedy maluch jest w brzuchu mamy :)

Na szczęście teraz w księgarniach jest mnóstwo wspaniałych książeczek, cudownie ilustrowanych i przede wszystkim – mądrych! Niezmiernie nam miło, że wydawnictwo AWM zaprosiło nas do patronowania serii książeczek z misją, które napisała Katarzyna Vanevska (wulkan energii i fantastyczna mama przy okazji), a zilustrował je Marcin Piwowarski.

Seria „Ach, te zwierzaki!” obejmuje 6 tytułów: Awanturki wiewiórki, Smuteczki małpeczki, Pies z kotem, Lwiątko książątko, Prosiaczek przystojniaczek i Słonica baletnica. Każda z książeczek to ciepła, pełna humoru opowieść o emocjach – bardzo nam się podoba, że wspólne czytanie może być okazją do rozmowy o uczuciach. Na przykład opowieść o wiewiórce, w której domku pojawia się nowy braciszek, można wykorzystać do przygotowania dziecka na narodziny rodzeństwa, a historia o prosiaczku to dobra okazja, by pokazać, że słowa mogą mocno ranić.Na każdej stronie, oprócz rysunków i tekstu, znajdziemy wyróżnione słowa, określające konkretne emocje. Czytając, możemy je wykorzystać jako inspirację do rozmowy na ich temat – opowiedzieć dziecku, czym jest złość, zapytać, kiedy ją czuje, zapewnić, że każdy ma prawo ją czuć i wspólnie zastanowić się, jak sobie z nią radzić.

Wszystkie książeczki są pisane wierszem, a ich długość jest idealna do czytania przed snem. Twarde strony i piękne ilustracje sprawiają, że ucieszą się z nich także maluszki – do oglądania i zabawy.

Książeczki można już zakupić w naszym sklepie – KSIĄŻECZKI