ZOBACZ PRODUKTY Z OPCJĄ PERSONALIZACJI
Darmowa dostawa od 399 zł | 30 dni na zwrot | Płatności: online, przy odbiorze, PayPo | Dostawa: GLS / InPost | [email protected] tel. 600 600 317
Memories

Jeszcze zanim pojęcia: „zero waste”, „odpowiedzialna marka”, czy „zrównoważona produkcja” stały się powszechnie znane, Maylily działało właśnie w taki sposób – zawsze z myślą o ekologii, przyszłych pokoleniach i wsparciu potrzebujących. To daje nam wspaniałe poczucie pozytywnego wpływu na otaczający nas świat.

Nasze zasady: Produkcja 100% w Polsce

Nie znajdziesz u nas produktów z metką „made in… (tutaj wstaw dowolny odległy kraj)”. Wszystkie nasze produkty tworzone są w Polsce – w naszej pracowni lub u zaufanych dostawców (np. w dziewiarni, w której powstają kaszmirowe czapki). Dzięki temu nie tylko mamy 100% pewność co do oferowanej jakości, ale też dajemy pracę w Polsce.

Nasze zasady: Slow fashion

Nasz model sprzedaży nie opiera się na trendzie "szybkiej mody". Projektujemy kolekcje z myślą o ich wieloletnim funkcjonowaniu. Nie nakręcamy sztucznego, szybkiego popytu wrzucając "dropy". Nasze produkty są wysokiej jakości, dzięki czemu po okresie użytkowania mogą być przekazane w kolejne ręce. Co parę miesięcy organizujemy promocje cenowe, podczas których można kupić produkty w bardzo atrakcyjnej cenie.

Nasze zasady: Dobre warunki i miła atmosfera pracy

Tworzymy takie warunki pracy, w jakich sami chcielibyśmy pracować. Szanujemy naszych pracowników i czujemy ogromną wdzięczność za to, jak angażują się w tworzenie naszej marki. Cieszymy się, że nasza firma nieustannie się powiększa.

Nasze zasady: Ekologia

Możecie wybrać u nas opcję pakowania „zero waste” – pakujemy wtedy wasze zamówienie bez folii. Nasze opakowania są minimalistyczne i stawiamy na wielorazowość ich wykorzystania – np. podpowiadamy na naszym blogu, do czego można wykorzystać karton z zamówienia. Lokalna produkcja i korzystanie z materiałów produkowanych w Polsce pozwalają nam zdecydowanie zminimalizować ślad węglowy.

Nasze zasady: Produkcja bezresztkowa

Nasza polityka opiera się na przemyślanej i zrównoważonej produkcji – nie tworzymy ogromnych stocków magazynowych, które potem trzeba wyprzedawać. Tkaniny traktujemy z ogromnym szacunkiem – staramy się wykorzystać każdy ich skrawek, by nie generować śmieci w postaci resztek.

Nasze działania: Sadzimy drzewa!

Wraz z inicjatywą Posadzimy.pl sadzimy drzewa - za każde zamówienie powyżej kwoty 350 zł oraz od siebie, cyklicznie dodajemy pakiet drzew. W ramach współpracy powstała także limitowana kolekcja PRZYTULLASY - zakup każdego produktu to posadzenie jednego drzewa. Dzięki temu neutralizujemy ślad węglowy i oddajemy naturze surowiec, który wykorzystujemy podczas pakowania produktów w kartonowe opakowania. Drzewa sadzone są w całej Polsce, w miejscach, które tego potrzebują, zgodnie z różnorodnością biologiczną danego terenu. 

Nasze działania: Wspieranie chorych maluszków

Od kilku lat szyjemy pościele na oddział Onkohematologii dziecięcej w Rzeszowie. Przekazujemy także czapki, chusteczki i przytulanki dla leczonych tam małych pacjentów.

Przekazujemy produkty na aukcje charytatywne, organizowane na Facebooku na rzecz potrzebujących dzieci.

Stale wspieramy zbiórki na portalu Siepomaga. Udostępniamy także informacje o zbiórkach na rzecz chorych maluszków.

Nasze działania: Edukacja

W dobie ogromnego chaosu informacyjnego i zagubienia szczególnie młodych rodziców, tworzymy wartościowe treści, wsparte głosem specjalistów. Udostępniamy je za darmo na naszym blogu i w tematycznych ebookach.

Nasze działania: Pielęgnowanie tradycji rękodzielniczych

Nasza wspaniała szydełkowa załoga tworzy unikatowe rękodzieła – zabawki i ozdoby, które są unikatowe w skali świata. Wytwarzane ręcznie, z wielką cierpliwością i dbałością o szczegóły. Nasze guziczki też wytwarzane są ręcznie przez pana Piotra, z gałązek opadłych z drzew.

Nasze działania: Przekazywanie materiałów

Od początku istnienia firmy przekazujemy materiały do lokalnego przedszkola, szkoły i zaprzyjaźnionego domu pomocy społecznej, z których podopieczni tworzą piękne ozdoby i prace plastyczne.

Nasze działania: Program Kocyk dla zwierzaka

Kocyki i inne produkty, w których wykorzystujemy tkaninę poliestrową możesz nam odsprzedać, gdy już dany produkt się zużyje. My te odkupione produkty przeszywamy na kocyki dla zwierzaków i przekazujemy do schroniska.

Nasze działania: Akcja dla Tuli Luli

Wspólnie z Maffashion, stworzyliśmy akcję wsparcia Ośrodka Preadopcyjnego Tuli Luli. Całkowity przychód 5000 zł ze sprzedaży e-booka Kosmos (autorstwa Kasi Mitas, założycielki Maylily) został przekazany na rzecz ośrodka. 

Nasze działania: Pomoc jeżom

Od kilku lat wspieramy Ośrodek rehabilitacji jeży „Jerzy dla jeży”, przekazując karmę dla kolczastych podopiecznych. Na jej zakup przeznaczamy 20% zysku ze sprzedaży produktów z kolekcji Jeżki i Jeżynki.

Nasze działania: Wspieranie WOŚP

Każdego roku angażujemy się we wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przekazujemy zysk z zamówień oraz wyjątkowe zestawy produktów na licytacje. Łączna kwota wsparcia w ramach akcji dla WOŚP przekroczyła 30 tys. zł.

Nasze działania: Pomoc Ukrainie

Po wybuchu wojny na Ukrainie od razu zaczęliśmy działać i wspólnie z markami Pinokio oraz Whisbear przygotowaliśmy wyprawki dla potrzebujących mam z Ukrainy, które trafiały na polskie oddziały położnicze. Wyprawki przekazaliśmy do 7 szpitali. Przekazaliśmy także zestawy kocyków i poduszek dla dzieci, które pozostały na Ukrainie.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć