Darmowa dostawa od 199 zł | 30 dni na zwrot | Płatności: online, przy odbiorze, PayPo | Dostawa: GLS / InPost | tel. 600 600 317

Dlaczego MAYLILY?

  • Unikalny design produktów. Przykładamy wagę do detali.

  • Piękne tkaniny najwyższej jakości. Miękkie i wytrzymałe.

  • Produkcja w 100% wykonywana w Polsce.

  • Setki produktów wykonywanych ręcznie.

Dlaczego warto wybrać rożek niemowlęcy - 5 powodów

Rożek niemowlęcy - klasyka dziecięcych gadżetów, używany przez nasze mamy i babcie, niezastąpiony w opiece nad dziećmi, wiekopomny becik. Każdy go zna, ale czy wiemy, dlaczego rożek niemowlęcy to ponadczasowy dziecięcy produkt? Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto go mieć w wyprawce dla noworodka.

Co to jest rożek becik niemowlęcy?

Puchowy, najczęściej biały, dość sztywny i otoczony falbankami – tak niegdyś wyglądał becik, dziś zwany rożkiem niemowlęcym. Był nieodłącznym elementem wyprawki noworodka, niezbędnikiem naszych mam i babć, a niejedna z nas zapewne spędzała w takim rożku wiele czasu jako niemowlę. Kojarzony z noworodkami tak bardzo, że świadczenie z tytułu urodzenia dziecka nazwano „becikowym”. Dzisiejsze rożki niemowlęce wyglądają już jednak zupełnie inaczej, niż ich odpowiedniki, które dzisiaj określilibyśmy mianem „vintage”: nie są już tak grube i pierzaste, a dziecko w nich ma więcej swobody. Ponadto, taki rożek niemowlęcy jest wielofunkcyjnym przedmiotem, który nie raz przyda się przy maluszku.

Dlaczego warto wybrać rożek niemowlęcy?

#1: Rożek niemowlęcy ułatwia trzymanie noworodka

Ciałko noworodków nie jest tak sztywne, jak ciało dorosłego człowieka – trzeba uważać na to, jak je nosimy, podtrzymywać główkę i dbać o prawidłową pozycję. Przy pierwszym dziecku może wydawać się to skomplikowane; świeżo upieczone mamy często obawiają się, chociaż zazwyczaj te obawy są bezpodstawne, że maluszek zsunie im się z rąk. Nic dziwnego: noworodki w swojej drobności wydają się bardzo kruche i delikatne. Z pomocą przychodzi rożek niemowlęcy, dzięki któremu o wiele zwinniej jest podnieść dziecko. Łatwiej je też trzymać na rękach, bo rożek nadaje sztywności i niejako „asekuruje” maluszka.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w rożek niemowlęcy

#2: Rożek niemowlęcy sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie

Noworodek, który przez 9 miesięcy rósł w brzuchu mamy, przyzwyczajony jest do ciasnych przestrzeni. Większość bobasów lubi być spowijanych, bo przypomina im to okres prenatalny, czyli to, co doskonale znają i kojarzą z ostoją bezpieczeństwa. Rożek sprawdzi się więc w sytuacjach, gdy maluszek płacze i chcemy go szybko uspokoić.

dlaczego warto wybrać rożek niemowlęcy

#3: Rożek to wielofunkcyjny produkt

Rożek niemowlęcy jest wielofunkcyjnym produktem, który w wyprawce może zastąpić wiele innych przedmiotów. Rozwiązany rożek będzie świetną alternatywą dla kołderki czy kocyka, a położony na podłodze czy łóżku zastąpi nam matę podczas tak zwanego „tummy time”, kiedy to dziecko ćwiczy mięśnie brzucha. Wiosną, gdy pogoda jest nieokreślona i nie wiadomo, jak ubrać maluszka, sprawdzi się podczas spacerów w gondoli; użyjesz go też jako przykrycie dziecka w foteliku samochodowym, a nawet… jako awaryjnego podkładu podczas zmiany pieluszki.

#4: Rożek niemowlęcy – komfortowy sen maluszka

Opatulone rożkiem dzieci łatwiej zasypiają i nie wybudzają się tak często, gdyż rożek hamuje niekontrolowane ruchy rączek (zwane odruchem Moro). Zapewnia także bezpieczny sen – specjaliści zgodnie twierdzą, że noworodek nie powinien spać przykryty kołdrą czy kocem (zwłaszcza w nocy czy wtedy, gdy obok niego nie ma innej osoby), bo zwiększa to ryzyko wystąpienia śmierci łóżeczkowej. Gdy materiał zasłoni dziecku buzię, nie będzie ono potrafiło się odkryć i osłonić sobie twarzy – a przy użytkowaniu rożka mamy tę pewność, że nic się na bobasa nie osunie. Rożek świetnie opatula, a wiązanie przytrzymuje materiał i tworzy przytulny kokon

#5: Rożek niemowlęcy przydatnym gadżetem podczas karmienia

Zwłaszcza zimą i w nocy, gdy przebudzonemu noworodkowi chcemy zapewnić odpowiednią temperaturę. Do karmienia butelką nie potrzeba wyciągać dziecka z rożka, wystarczy je jedynie podnieść i wygodnie ułożyć na sobie, a po nakarmieniu maluszka odłożyć z powrotem – być może nawet się nie przebudzi. Sprawdzi się również podczas karmienia piersią, a zwłaszcza w pozycji klasycznej, pozycji na leżąco, spod pachy czy w przydatnej podczas zastojów pokarmowych pozycji „na wilczycę”. Jak widać, rożek niemowlęcy to niezwykle funkcjonalny przedmiot w wyprawce dla noworodka. Nawet jeżeli używa się go przez dość krótki okres, to i tak warto go mieć, bo przez te 3 czy 4 miesiące życia naszego maleństwa może nam nie raz pomóc i uratować sytuację. My zyskamy pomocny, wielofunkcyjny produkt, a nasze maleństwo przytulny i bezpieczny kokon do snu.

WYPRAWKA DO SZPITALA DLA MAMY I DZIECKA - LISTA RZECZY DO SPAKOWANIA

Pobierz bezpłatną listę wyprawkową, żeby dowiedzieć, co najlepiej spakować do torby do szpitala.

rożek niemowlęcy dlaczego warto używać #wyprawka #niemowlak #noworodek

Skomentuj

Kod zabezpieczający