UWAGA! CZAS REALIZACJI MOŻE BYĆ WYDŁUŻONY Z POWODU DUŻEJ ILOŚCI ZAMÓWIEŃ!
Darmowa dostawa od 199 zł | od 350 zł sadzimy drzewa | 30 dni na zwrot | Płatności: online, przy odbiorze, PayPo | kurier/paczkomaty | tel. 600 600 317

Dlaczego MAYLILY?

  • Unikalny design produktów. Przykładamy wagę do detali.

  • Piękne tkaniny najwyższej jakości. Miękkie i wytrzymałe.

  • Produkcja w 100% wykonywana w Polsce.

  • Setki produktów wykonywanych ręcznie.

Rozmiar czapeczki dla noworodka - jaki wybrać? Tabela rozmiarów

Wybierz z nami rozmiar pierwszej czapeczki dla małej główki twojego dziecka. Poznaj rozmiary i najczęstsze obwody głów noworodków - dzięki tej wiedzy łatwo wybierzesz idealne nakrycie głowy dla twojego malucha.

Czapka dla niemowlaka – kiedy jest potrzebna?

Kiedy czapka jest niezbędna w wyprawce, a kiedy można z niej zrezygnować? Tak naprawdę zawsze warto ją zakupić. Nawet dzieci urodzone wiosną i latem będą potrzebować choć jednej czapki na początek. Czapka przydaje się również wtedy, gdy maluch zmaga się z ciemieniuchą; warto ją założyć przed kąpielą, a po nasmarowaniu główki dziecka olejkiem – ciepło zmiękczy suche łuski, które łatwiej będzie usunąć.

Pogoda bywa różna, zwłaszcza gdy mieszkasz (lub przebywasz) w górach czy nad morzem, ale również wtedy, gdy zawieje wiatr lub temperatura na dworze z dnia na dzień się ochłodzi. 

Warto jest więc mieć jedną cieniutką czapkę do domowych sytuacji oraz czapeczkę na zewnątrz – nawet jeśli miałaby jedynie przeleżeć w szafie – i to raczej cieńszą niż grubszą, nawet podczas zimowych miesięcy. Taki zakup będzie uniwersalny i posłuży nawet podczas zimowych miesięcy – noworodkowi gruba, typowo zimowa czapka jest zbędna, bo i tak maluszki mają zazwyczaj na sobie kaptur i są ciepło opatulone w gondoli.

jaki rozmiar czapeczki dla niemowlaka

Czapeczka bambusowa niemowlaka - błękit

 czapeczka dla niemowlaka merino

Czapeczka dla niemowlaka merino - beżowa

Jaki rozmiar czapeczki dla noworodka?

Rozmiar czapki to bardzo indywidualna sprawa – wszystko zależy od wagi urodzeniowej, z jaką maluszek przyjdzie na świat. Ciężko jest ją przewidzieć, a nawet te podawane przez lekarza mogą się diametralnie różnić. Jak więc wybrać rozmiar czapeczki dla noworodka?

Trzeba trochę powróżyć: odrobina przewidywanej wagi, szczypta wagi urodzeniowej rodziców i nutka instynktu pozwoli dobrać odpowiedni – ewentualnie odrobinę za duży, rzadko zbyt mały – rozmiar. 

Rozmiary czapek to po prostu obwody głów noworodków. Najczęstszy obwód głowy noworodków to 36-38 cm. To również rozmiar czapek dla noworodka, które warto zakupić do wyprawki do szpitala. Jeśli przewidywana waga urodzeniowa maluszka jest standardowa i oscyluje w granicach 3200 – 3600 gramów, ten rozmiar będzie odpowiedni. 

Dla nieco większych noworodków warto kupić czapkę większą, w rozmiarze 40; dla głów maluszków o niskiej wadze urodzeniowej i wcześniaków odpowiednie będą czapki w rozmiarze 34. 

czapeczka bambusowa niemowlaka pudrowy roz

Czapeczka bambusowa niemowlaka - pudrowy róż

 Czapeczka bambusowa niemowlaka - śmietanka

 Czapeczka bambusowa niemowlaka - śmietanka

czapeczka bambusowa niemowlaka - błękit

Czapeczka bambusowa niemowlaka - błękit

czapeczka niemowlaka merino bez

Czapeczka dla niemowlaka - beż

Wiemy, że można się w tym nieco pogubić. W MAYLILY stworzyliśmy więc czapeczki dla niemowląt, których rozmiarówka jest według miesięcy, nie obwodów głów. W ten sposób nie tylko ułatwiamy zakup czapek dla noworodków, ale i dbamy o to, żeby te czapki posłużyły na dłużej, niż na miesiąc – rozmiary są od 0 do 3 miesięcy i od 3 do 6 miesięcy. 

Tabela rozmiarów czapek dla niemowląt i dzieci do 6 roku życia

Poniżej podajemy tabelę, która ułatwi zorientowanie się w czapkowym świecie – przyda się ona nie tylko na początku macierzyńskiej przygody, ale także przy wyborze czapki dla kilkulatka.

tabela rozmiarów czapek dla dzieci

Czytaj także:

Jak wybrać czapkę dla noworodka? Porady neonatologa

Rozmiar czapki dla noworodka – jak dobrać właściwy #czapkadlaniemowlaka #czapkadlanoworodka #czapeczkidlaniemowląt #czapkidlaniemowląt

Skomentuj

Kod zabezpieczający