Kategorie bloga
Popularne wpisy
-
-
-
Pierwsze objawy ciąży – jak rozpoznać i kiedy występują?Opublikowane w: Ciąża
-
-
Unikalny design produktów. Przykładamy wagę do detali.
Piękne tkaniny najwyższej jakości. Miękkie i wytrzymałe.
Produkcja w 100% wykonywana w Polsce.
Setki produktów wykonywanych ręcznie.
Niezawodna masa solna TU PRZEPIS, mąka w balonie jako gniotek TU PRZEPIS, piasek kinetyczny domowej roboty TU PRZEPIS czy domowa ciecz nienewtonowska TU PRZEPIS to jedynie kilka pomysłów na wykorzystanie zapasów mąki, które chyba wszyscy zgromadziliśmy :)
Stworki ze skarpetek – ukochane przez dzieci! Wystarczą skarpetki z zagubionych par i guziki. Możemy je wypchać np. watą lub używać jako pacynki i zorganizować mini-teatrzyk.
Wszyscy segregujemy śmieci, mamy tym samym materiał do tworzenia eko-stworów, np. z pustych opakowań plastikowych i kartonowych. Wykorzystajmy flamastry, farby, klej magiczny do stworzenia recyklingowych dzieł sztuki. TU INSPIRACJE
Nawet kilkuletnie dziecko możemy zaangażować do wspólnych kuchennych działań. Od mieszania składników, przez wsypywanie przypraw i wyrabianie ciasta, aż po ozdabianie ciasteczek. Czasami brakuje nam cierpliwości, gdy dziecko robi coś zbyt wolno albo nieporadnie – warto jednak pozwolić mu trenować, nie wyręczać i nie zniechęcać. Zadbajmy o to, żeby wspólny czas był wypełniony radością! TU PRZEPISY NA CIASTECZKA
RĘCZNIK BAMBUSOWY DO RĄK - zachęca dzieci do dbania o higieną, jest antybakteryjny
Smartfony, tablety, laptopy, komputery oferują nam tysiące zabijaczy czasu. To do nas, rodziców, należy wyselekcjonowanie bezpiecznych i wartościowych treści. Poszukajmy rankingów najlepszych aplikacji, dostosowanych do wieku dziecka. Dla uczniów istnieją platformy edukacyjne, które rozwijają zainteresowania i pomagają w realizacji programu szkolnego.
Wybrane platformy edukacyjne: MATZOO SQULA ZDOBYWCY WIEDZY EDUKADU
A TUTAJ przykładowa lista wartościowych aplikacji mobilnych
Pokażmy dzieciom, że urządzenia elektroniczne to nie tylko sprzęty do grania, ale także urządzenia, które można twórczo wykorzystywać – rysować, montować filmiki, tworzyć grafiki, obrabiać zdjęcia, itd. Te umiejętności przydadzą im się na 100% w życiu.
Stare dobre kalambury – pobierz naszą tabelkę z kalamburami, gotową do wycięcia TUTAJ
Co to jest? Wytnij w pudełku dziury na ręce w bocznych ściankach, obróć je otworem do publiczności i bawcie się w zgadywanie, co trzymacie w rękach. Można tutaj wykorzystać praktycznie wszystkie niewielkie przedmioty. Zabawie tej towarzyszy wielka ekscytacja – nie tylko dzieci :)
Poznawanie smaków – przygotuj półmisek różnych rzeczy do jedzenia: ser, wędlinę, owoce, warzywa, orzechy (oczywiście pokarmy dostosowane do wieku dziecka) i bawcie się w odgadywanie smaków z zasłoniętymi oczami. Nieraz okazuje się, że świeży szpinak jest naprawdę pyszny, a nielubiana dotychczas papryka zagości na stałe w dziecięcym menu.
Tańce hulańce – puść ulubioną piosenkę dziecka i tańczcie razem w określonym stylu: np. robot dance, hip hop, balet, jak najszybciej, baaardzo wolno, jak dzidziuś, jak babuleńka, jak kotek, jak samolot, jak gitarzysta, jak małpiszon – wymyślajcie własne style! To świetny sposób na spalenie zasobów energii i trochę gimnastyki.
MATA DO ZABAWY - dla maluchów i starszaków
Najprostszy sposób na zabicie nudy, ale też wielka pułapka. Nie sztuka gapić się w ekran cały dzień. Zamiast kanałów z bajkami warto wybrać platformy takie jak Netflix czy HBO GO – oferują kontrolę nad treściami i ich dopasowanie do wieku widza. Możemy znaleźć tam naprawdę ciekawe programy, które nie tylko zapewniają rozrywkę, ale także wartościową edukację. Na Netfliksie szczególnie polecamy: dla dzieci w wieku szkolnym Dzieciaki móżdżaki, a dla młodszych dzieci Magiczny autobus
Na HBO znajdziemy świetne produkcje studiów Disney i Pixar – wieczór może dzięki nim zamienić się w rodzinne domowe kino. Przygotujcie koniecznie zdrowe przekąski, ciepłe koce i poduszki :)
Polecamy szczególnie: nowego Króla lwa
Zwierzogród
Czy tez Hotel Transylwania 3
Na rynku mamy naprawdę setki wspaniałych książek dla dzieci. Zwykle w naszych domach na półkach leżą pozycje, do których od dawna nie zaglądaliśmy – a wiele dzieci ma swoje ulubione lektury, które chcą czytać lub słyszeć w kółko :)
Możemy zamówić książki z dostawą do domu lub kupić ich wersje elektroniczne. Świetną opcją są także audiobooki, czytane przez lektorów.
Platformy z audiobookami: STORYTEL, AUDIOTEKA
Czytajmy dzieciom i czytajmy sami! Pozwala to oderwać myśli od stresujących komunikatów, a przede wszystkim rozwija nas w wielu aspektach.
PODUCHA BUNNY XXL - świetna do czytania książek
Zazwyczaj czasu na nią brak, a teraz możemy wykorzystać wolne do poznawania słówek (aplikacje mobilne, oglądanie filmów po angielsku z angielskimi napisami, rozszyfrowywanie znaczenia piosenek), a także używania języka na co dzień – np. dzięki mówieniu do siebie w domu po angielsku.
Polecamy na YouTube serię filmów z angielskim dla dzieci:
Lippy&Messy 1 Lippy&Messy 2 Lippy&Messy 3
Jak to? Prace domowe? Przecież to uciążliwy obowiązek, a nie rozrywka! A właśnie niekoniecznie :) Małe dzieci z uwagą nas obserwują i chcą się angażować w różne „dorosłe” czynności, także te z zakresu dbania o dom. Oto kilka pomysłów na zaangażowanie dzieci:
Kąpiel w wannie/misce klocków – klocki zwykle są układane na podłodze, w ich zakamarkach osadza się kurz, brud, resztki jedzenia – czasami coś się na nie wyleje, a wiele dzieci (i dorosłych także) używa zębów do rozłączania poszczególnych elementów. Urządźcie kąpiel klocków – to może być fajna zabawa! Użyjcie delikatnego detergentu – najlepiej ekologicznego mydła lub płynu do kąpieli dla dzieci. Zostawcie klocki na jakiś czas w ciepłej wodzie, żeby brud dobrze się rozpuścił. Zaangażujcie dziecko w mycie klocków, a następnie ich płukanie. Rozłóżcie ręcznik i wysuszcie na nim umyte klocki. A potem? Czas na zabawę!
TUTAJ zalecenia, jak myć klocki LEGO
Odkurzanie – dzieci lubią zamiatać i odkurzać, pozwólcie im na to! Albo w domu, albo na zewnątrz.
Zmywanie naczyń – nalejcie do zlewu wodę z odrobiną delikatnego płynu do naczyń, podstawcie stabilny podnóżek lub stołek i pozwólcie dziecku umyć np. spodeczki i kubki.
Segregowanie ubrań do prania lub dobieranie upranych skarpetek do pary – taka zabawa przy okazji rozwija dziecko - uczy dobierania kolorów i ćwiczy spostrzegawczość. A nam pozwala zająć się czym innym :)
Dbanie o zwierzęta domowe – na co dzień zwykle sami wykonujemy wszystkie czynności. Teraz możemy zaangażować dziecko jako pomocnika np. podczas kąpania i osuszania psa, sprzątania klatki chomika lub wymiany wody w akwarium.
CZAPKA DWUSTRONNA BAMBUSOWA - chroni przed chłodem i nie przegrzewa
Spacery, jazda na rowerze czy hulajnodze są jak najbardziej zalecane przez ekspertów. Poszukajcie oznak wiosny, zróbcie ładne zdjęcia, a po powrocie – umyjcie ręce śpiewając Mydło wszystko umyje!
KOCYK Z RĘKAWKAMI - idealny na spacery w wózku
Jeszcze tylko jeden krok!
Potwierdź subskrypcję klikając w link, który znajdziesz w wiadomości wysłanej na Twój adres
Jeszcze tylko jeden krok!
Potwierdź subskrypcję klikając w link, który znajdziesz w wiadomości wysłanej na Twój adres