UWAGA! CZAS REALIZACJI MOŻE BYĆ WYDŁUŻONY Z POWODU DUŻEJ ILOŚCI ZAMÓWIEŃ!
Darmowa dostawa od 199 zł | od 350 zł sadzimy drzewa | 30 dni na zwrot | Płatności: online, przy odbiorze, PayPo | kurier/paczkomaty | tel. 600 600 317

Dlaczego MAYLILY?

 • Unikalny design produktów. Przykładamy wagę do detali.

 • Piękne tkaniny najwyższej jakości. Miękkie i wytrzymałe.

 • Produkcja w 100% wykonywana w Polsce.

 • Setki produktów wykonywanych ręcznie.

20 niezapomnianych momentów z pierwszego roku życia Twojego dziecka

20 niezapomnianych momentów z pierwszego roku życia Twojego dziecka

Pierwszy rok z życia dziecka jest magiczny, bo obfitujący w wiele niezapomnianych “pierwszych razów”. Jakie wzruszające momenty, które trwale zapiszą się w pamięci, czekają świeżo upieczoną mamę? Zapraszamy do naszej listy chwil, które roztapiają serce każdemu rodzicowi!

Magiczny pierwszy rok

Gdy dziecko się rodzi, zmienia się cała rzeczywistość rodziny: od tej pory będzie już inaczej, nieco trudniej, ale pięknie i ciepło. Pierwszy rok z życia dziecka jest czasem wyjątkowym – maluszek poznaje świat, siebie, swoich rodziców i buduje z nimi więź, która – dobrze poprowadzona – ma szansę być tą najsilniejszą, najpiękniejszą relacją w życiu.

Mówią, że ten pierwszy rok jest najtrudniejszy – nieprzespane noce, próby poznania swojego maleństwa i jego preferencji, kolki, ząbkowanie, rozszerzanie diety… Jest co wymieniać! Ale w parze z tymi chwilami idą te magiczne i pamiętne, bo zdarzają się tylko raz – i to właśnie te momenty wspomina się po latach ze wzruszeniem. 

Przedstawiamy listę 20 najważniejszych momentów z życia dziecka w jego pierwszym roku. Są niepowtarzalne, nie do przegapienia i warto je uwiecznić – zdjęciem, filmem lub pamiątką zebraną w pudełku.

20 niezapomnianych momentów z pierwszego roku życia Twojego dziecka

 1. Pierwsze spotkanie

Chwila, której nic nie przebije – pierwsze spotkanie z dzieckiem. Nareszcie poznajesz maleństwo, które przez 9 miesięcy nosiłaś pod sercem: widzisz je, czujesz jego małe ciało, patrzysz mu w oczy. Bierzesz na ręce, trzymasz. Poznajesz. 

 1. Pierwsza noc w domu

Długo wyczekiwany moment wyjścia ze szpitala, a po nim – kierunek dom! Do bezpiecznego gniazdka, do taty, do rodzeństwa. Pierwsze usypianie, nucenie kołysanek, spoglądanie na zmożone snem niemowlę… 

 1. Pierwsza kąpiel maluszka

Niektórych stresuje, a niektórzy jej wyczekują – pierwsza kąpiel dziecka i pielęgnowanie jego ciałka zawsze budzi wiele emocji. 

 1. Spotkanie z rodziną

Zapoznanie maluszka z resztą najbliższej rodziny jest wzruszającym momentem – widok babci i dziadka, którzy po raz pierwszy biorą w ramiona swojego wnuczka to z pewnością długo wyczekiwany dla nich moment. Uwiecznij go na zdjęciu – oprawiona fotografia w ramce może być pięknym prezentem z okazji pierwszego Dnia Babci i Dziadka. 

 1. Pierwsza wyprawa na spacer

Czas na podróż! Wprawdzie taką małą, ale niemniej emocjonującą – bo pierwszą podróż w wózku maluszka. Która z nas w ciąży nie mogła doczekać się tych spacerów z wózkiem? 

 1. (ustabilizowane już) Karmienie piersią

Karmiące mamy na pewno wyczekują momentu, w którym – po nawale pokarmu, zastojach pokarmowych i początkowych trudnościach z laktacją – karmienie wreszcie stanie się czymś przyjemnym i magicznym. Ten moment nadchodzi, a wraz z nim chwile niezwykłej bliskości z maluszkiem, które większość mam, po odstawieniu, wspomina ze wzruszeniem.

 1. Pierwszy uśmiech

Pierwszy uśmiech niemowlaka to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów przez rodziców. I jest na co czekać – uśmiech niemowlaka rozbraja!

 1. Pierwszy śmiech

Po uśmiechu przychodzi czas na pierwszy śmiech dziecka. To etap robienia min, wygłupów i rozbawiania malucha po to, aby znów usłyszeć ten dziecięcy chichot. 

 1. Początkowe odgłosy i dźwięki

Gugu, gaga, dada… No, w końcu słyszymy, jak brzmi głos naszego malucha! A ten dźwięk jest dla każdego rodzica najbardziej uroczym dźwiękiem na świecie. 

 1. Pierwsza świadoma zabawa

Nieważne, czy z użyciem grzechotki, maskotki czy miękkich klocków – widok malucha, który zaczyna się bawić i uczy się zabawy to wspaniała chwila, która daje rodzicom masę możliwości na aktywne spędzanie wspólnego czasu!

 1. Maluch raczkuje!

Och, ile radości wywołuje dziecko, które uczy się raczkować! Jesteśmy dumni, wzruszeni i ogromnie szczęśliwi. A potem… cóż, przychodzi czas na zabezpieczenie wszystkich wolnostojących przedmiotów.

 1. Maluch siedzi!

To kolejny kamień milowy w życiu Twojego dziecka, którego z pewnością wyczekujesz. Maluch, który opanuje umiejętność siedzenia, to już nie taki maluch, a całkiem duży bobas! I można się bawić, czytać książeczki, układać klocki oraz… próbować nowych smaków!

 1. Rozszerzanie diety

Nadchodzi czas, aby dziecko spróbowało różnych smaków – zaczyna się przygoda z jedzeniem! Ekscytująca, pełna radości, odrobiny nieporządku i niezapomnianych chwil. 

 1. Pierwszy ząbek

Pierwszy ząbek jest wyjątkowy i niezwykle uroczy, a my cieszymy się na jego widok jak małe dzieci. I na każdy kolejny.

 1. Pierwsze “mama”

Moment, na który czeka każda z nas – czyli “mama” z ust naszego maluszka, wypowiedziane uroczym, dziecięcym głosikiem. Niejednej z nas poleci łza ze szczęścia.

 1. Samodzielne stanie

Kiedy Twoje dziecko opanuje umiejętność samodzielnego stania, nie da się nie być “dumnym” i szczęśliwym. To przecież wstęp do chodzenia! 

 1. Pierwsze kroki dziecka

Chwila, która jest w czołówce najważniejszych momentów – pierwsze kroczki malucha. Niezgrabne, malutkie, niezwykle urocze. To przełomowy czas, który warto uwiecznić. 

 1. Pierwsza przespana noc

Nadejdzie prędzej czy później – dla szczęśliwców jeszcze w pierwszym roku życia dziecka. Będzie co świętować!

 1. Pierwsze święta z dzieckiem

Święta z maluszkiem są jeszcze bardziej wyjątkowe i magiczne, bo pełne czułości, ciepła i miłości. Warto zadbać o pamiątkę z tego okresu – drobny upominek, który zostanie z dzieckiem na wiele lat. 

 1. Pierwsze urodziny!

Wisienka na torcie – pierwsze urodziny! Minął okrągły rok, maluch jest szczęśliwym i dużym bobasem, a Ty zrobiłaś świetną robotę. To zresztą Wasze wspólne święto – dziecko świętuje pierwsze urodziny, a Ty celebrujesz swoją moc – rok temu urodziłaś człowieka!

Chociaż każda chwila z maluszkiem jest wyjątkowa, te momenty najbardziej zapisują się w pamięci – są przełomowe i sprawiają największą radość. Jeśli jesteś mamą starszaka, możesz przypomnieć sobie te “pierwsze razy”, a jeżeli mamowy debiut jeszcze przed Tobą, wiedz, że jest na co czekać!

Czytaj także:

Skoki rozwojowe w pierwszym roku życia dziecka

Skomentuj

Kod zabezpieczający