Darmowa dostawa od 199 zł | 30 dni na zwrot | Płatności: online, przy odbiorze, PayPo | Dostawa: GLS / InPost | tel. 600 600 317

Dlaczego MAYLILY?

  • Unikalny design produktów. Przykładamy wagę do detali.

  • Piękne tkaniny najwyższej jakości. Miękkie i wytrzymałe.

  • Produkcja w 100% wykonywana w Polsce.

  • Setki produktów wykonywanych ręcznie.

Poduszka ciążowa rogal nie tylko do karmienia – dlaczego warto mieć rogal w czasie ciąży i po niej

Niezależnie od tego, czy jesteś w ciąży czy już po porodzie i w jaki sposób planujesz karmić maluszka – poduszka ciążowa rogal do karmienia to produkt, który z pewnością ułatwi funkcjonowanie. I choć z nazwy służy do karmienia, przyda się w wielu innych sytuacjach. Dlaczego warto kupić rogal do karmienia i jak go można wykorzystać?

Rogal do karmienia to taki produkt, który – choć niepozorny – może totalnie odmienić naszą macierzyńską rzeczywistość. Ktoś, kto wpadł na pomysł wyprodukowania specjalnej, wyprofilowanej poduszki doskonale rozumie kobiety: ich bolące plecy w ciąży, ból bioder i nadwyrężone ramiona podczas wielogodzinnych sesji karmień. Rogal przyda się już w trakcie ciąży i posłuży długo, długo po niej. Dlaczego warto go mieć?

DLACZEGO WARTO MIEĆ PODUSZKĘ ROGAL W CZASIE CIĄŻY I PO NIEJ?

PODUSZKA ROGAL DO SPANIA W CIĄŻY

Gdy ciążowy brzuszek widocznie się powiększy, komfort kobiety znacznie spada. Ciężko znaleźć wtedy wygodną pozycję, a ciągłe leżenie na lewym boku powoduje bóle kręgosłupa i bioder. Wiele ciężarnych znajduje ulgę właśnie w poduszkach do karmienia.

Rogal włożony między nogi to gwarancja odpoczynku. Sprawdzi się lepiej niż zwykła poduszka, bo jest odpowiednio twardy, a więc nie ugina się pod ciężarem ciała, a jego kształt jest wyprofilowany tak, że z łatwością zapleciesz go między nogami. 

Dlaczego warto spać z rogalem między nogami? Taka pozycja odciąża kręgosłup i biodra, a także jest bardzo komfortowa. Rogal można zapleść także wokół kręgosłupa lędźwiowego, założyć za głowę, ułożyć pod brzuchem czy zastosować w jakikolwiek inny sposób, który przyniesie ulgę podczas ciąży.

PODUSZKA ROGAL DO KARMIENIE MALUSZKA 

Pierwsze dni i tygodnie macierzyństwa upływają pod znakiem karmienia. Świeżo upieczone mamy spędzają wiele godzin w niewygodnej, wymuszonej pozycji; noworodki podczas karmienia często przysypiają albo nieefektywnie ssą, więc proces się wydłuża. A takie siedzenie z maluszkiem na rękach nadwyręża już i tak przemęczone po porodzie ciało –  niezależnie od tego, czy jest to karmienie piersią czy butelką.

Rogal do karmienia ma kształt, który oplata nasz brzuch, więc w momencie karmienia dzidziuś leży na poduszce, a my je jedynie przytrzymujemy – to niewiarygodna ulga dla naszych pleców, rąk i ramion. Mamy, które mają mały biust, także odnajdą w rogalach do karmienia wielką pomoc – nie będą musiały się zbytnio nachylać do dziecka, przez co cały proces będzie wygodniejszy, a szyja nie ucierpi. 

W innych pozycjach do karmienia piersią rogal również się przyda – zwłaszcza w pozycji „spod pachy” (w której trudno utrzymać dziecko na rękach, a jest bezkonkurencyjna podczas zatkanych kanalików czy problemów z przystawianiem), w pozycji wilczycy czy podczas karmienia na leżąco. 

poduszka rogal do karmienia

PODUSZKA ROGAL DLA NIEMOWLAKA JAKO KOKON

Kiedy maluszek zaśnie na łóżku, poduszka rogal spełni funkcję kokonu: bezpiecznie go otuli i zabezpieczy przed możliwym upadkiem, a ty swobodnie wstawisz wodę na kawę i spędzisz czas sama ze sobą – tak cenny na początkowych etapach macierzyństwa.

BEZPIECZNE PRÓBY SIADANIA

Przyjdzie taki czas, w którym nie będziesz potrzebować rogala jako pomocy w karmieniu. Przyda się on natomiast podczas pierwszych prób siadania; nawet gdy maluszek zacznie samodzielnie przyjmować prawidłową pozycję, może nie siedzieć zbyt stabilnie. Rogal sprawdzi się jako asekuracyjna poduszka: zabezpieczy przed upadkiem i przytrzyma dziecko. 

Oprócz tego rogal do karmienia wykorzystasz jako podpórkę dla dziecka podczas leżenia na brzuszku, podczas zabawy, w podróży czy po prostu do wygodnego oparcia głowy. 

Czy warto więc rozważyć zakup poduszki ciążowej rogal? Bez wątpienia – chociaż z nazwy jest do karmienia, mógłby być określany „rogalem do wszystkiego”. To świetny i uniwersalny przedmiot, który poprawi komfort snu podczas ciąży, wspomoże karmienie piersią lub butelką, odciąży ciało i znajdzie swoje zastosowanie w wielu czynnościach związanych z maluszkiem.

Zobacz poduszki Rogale Mama 2w1: do spania w ciąży i do karmienia niemowlaka

Poduszka ciążowa rogal do karmienia #rogal #poduszkarogal #wyprawka #ciąża

Skomentuj

Kod zabezpieczający