W ZWIĄZKU Z DUŻĄ ILOŚCIĄ ZAMÓWIEŃ, WYSYŁKA MOŻE SIĘ OPÓŹNIĆ. SERDECZNIE PRZEPRASZAMY!
Darmowa dostawa od 199 zł | 30 dni na zwrot | Płatności: online, przy odbiorze, PayPo | Dostawa: GLS / InPost | tel. 600 600 317

Dlaczego MAYLILY?

  • Unikalny design produktów. Przykładamy wagę do detali.

  • Piękne tkaniny najwyższej jakości. Miękkie i wytrzymałe.

  • Produkcja w 100% wykonywana w Polsce.

  • Setki produktów wykonywanych ręcznie.

Co warto przeczytać w ciąży? 5 polecanych książek dla przyszłych mam

Które książki o ciąży warto przeczytać? Czy da się nauczyć macierzyństwa? Jak poradzić sobie z noworodkiem? Przedstawiamy listę 5 książek, które zaciekawią przyszłe mamy i pozwolą przygotować się do nowej roli.

Książki dla przyszłych mam

Gdy dowiadujemy się, że jesteśmy w ciąży, po fali pierwszych i często skrajnych emocji, pragniemy dowiedzieć się jak najwięcej na temat tego, co nas czeka. Zbieramy informacje, sięgamy po poradniki, fachową literaturę czy badania naukowe. Ale kompletowanie wyprawki, kwestia karmienia i opieki nad noworodkiem, a także poród i połóg – to wszystko może wydawać się nam zupełnie odległe i irracjonalne. Zwłaszcza jeżeli oczekujemy pierwszego dziecka.

Z pomocą przychodzi literatura dla przyszłych mam, która rozjaśni nasze wątpliwości, odpowie na nurtujące pytania i będzie świetnym wstępem do macierzyństwa.

Przedstawiamy listę 5 książek, które warto przeczytać w trakcie ciąży. Każda z nich przybliża inny problem i porusza tematy, które są istotne nie tylko podczas oczekiwania na dziecko, lecz także w połogu i późniejszym macierzyństwie. 

5 polecanych książek dla przyszłych mam

Niektórzy twierdzą, że do macierzyństwa nie da się przygotować – to niezupełnie prawda. Nikt z nas nie jest nieomylny i nie rodzi się z wiedzą na każdy temat. Czytanie książek dla kobiet w ciąży, dla mam czy dla rodziców to świetny sposób na przygotowanie się do przyjścia maluszka na świat. Nawet jeżeli spodziewamy się kolejnego dziecka, to warto zapoznać się z tymi pozycjami – być może niektóre informacje okażą się dla nas nieznane?

#1: Mamy dla mamy, tom 1. Ciąża – jak się przygotować na życiową rewolucję? – Barbara Falenta oraz 1200 kobiet

Nic tak nie wprowadza w świat macierzyństwa, jak czytanie o doświadczeniach innych mam. A czytanie o doświadczeniach 1200 mam może dać nam niezły przekrój i ogląd na to, jak różni się macierzyństwo każdej kobiety. Bo nie ma jednej drogi, jednej recepty na bycie mamą – i ta książka świetnie to pokazuje. 

Mamy dla mamy w pierwszym tomie przeprowadzają przez wszystkie najistotniejsze informacje, jakich potrzebuje każda ciężarna. Od kwestii wyprawkowych, po wybór wózka, zmiany w organizmie kobiety podczas ciąży, poród, połóg aż do kompleksowej wiedzy na temat zdrowia i rozwoju maluszka. 

Książka zapozna każdą zagubioną przyszłą mamę z tym, co w najbliższym czasie będzie ona przechodzić. Historie mam, które zostały ukazane w książce są bardzo ciekawe i każda kobieta odnajdzie w nich element, z którym będzie mogła się utożsamić. Są przeróżne: niektóre pełne radości, inne trudniejsze, ale wszystkie łączy dodająca otuchy myśl o pojawieniu się na świecie małego cudu.

mama_dla_mamy_ciąża

#2: Mamy dla mamy, tom 2. Macierzyństwo. Jak to się teraz robi? – Barbara Falenta oraz 1200 kobiet

Druga część opowiada o okresie wczesnego macierzyństwa i opisuje rzeczywistość z dzieckiem do trzeciego roku życia. Książka porusza wiele psychologicznych aspektów bycia rodzicem i bycia dzieckiem – przybliża psychikę maluszków i rozjaśnia wiele zachowań kilkulatków. Pomaga przygotować się na funkcjonowanie z dzieckiem, które stawia pierwsze kroki w świecie i poznaje otoczenie, siebie i nas. 

Wielkim plusem jest rzetelność oraz kompletność informacji – tom drugi pełen jest aktualnych zaleceń medycznych. Przedstawia najważniejsze etapy rozwoju dziecka i pomaga podjąć istotne decyzje, powołując się na wyniki badań naukowych i stanowiska specjalistów. Oprócz tematyki dziecięcej książka zawiera również wiele refleksji na temat bycia mamą w ogóle: porusza kwestie zdrowia kobiety po ciąży, psychologii, relacji z innymi czy powrotu do pracy. Jest również dział na temat tatusiów i rodzeństwa co sprawia, że Mamy dla mamy to kompendium wiedzy przydatnej każdemu, kto oczekuje dziecka.

mama_dla_mamy_macierzyństwo.

#3: Po prostu piersią. Jak dobrze rozpocząć, ominąć trudności i karmić naturalnie – Gill Rapley, Tracey Murkett

Must read dla kobiet, które pragną karmić piersią oraz dla tych nie do końca przekonanych do karmienia naturalnego. Książka rozwiewa wszelkie wątpliwości i obala wiele szkodliwych mitów na temat karmienia piersią, które wciąż żyją w świadomości społecznej. 

Po prostu piersią odpowiada na pytania, jak karmić, ile karmić oraz dlaczego warto rozważyć karmienie piersią – przedstawia szereg zalet, jakie płyną z tego sposobu karmienia i pokazuje, że cały proces wcale nie musi być trudny i bolesny. 

Karmienie piersią oczami autorek to proces naturalny i instynktowny, a kluczem do sukcesu jest podążanie za potrzebami dziecka (i swoimi). Nie znajdziesz w niej sztywnych harmonogramów podawania dziecku piersi ani nieaktualnej wiedzy na temat żywienia niemowląt. To pozycja, która idzie z duchem czasu i przedstawia karmienie na żądanie, bliskościowe podejście do macierzyństwa i rzetelną wiedzę na temat rozszerzania diety. 

Po prostu piersią

#4: Położna Izabela Dembińska. Rodzić można łatwiej – Izabela Dembińska

Ta pozycja uspokoi wiele przerażonych porodem przyszłych mam. Autorka opisuje, jak przygotować swoje ciało i umysł do niezwykłego przeżycia, jakim może być poród. Objaśnia całą fizjologię porodu i podsuwa nam cenne wskazówki oraz techniki, które pomogą nam na sali porodowej. 

To okołoporodowa wiedza w pigułce, z którą powinna zapoznać się każda kobieta w ciąży. Książka dodaje otuchy i pozwala zrozumieć, jaka siła kryje się w kobietach – w każdej z nas!

rodzic-mozna-latwiej-polozna-izabela-dembinska

#5: Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2-7 lat – Joanna Faber, Julia Kin

Czy jest jakiś rodzic (zwłaszcza kilkulatka), który nie słyszał o tej książce? To niezbędnik nie tylko dla ciężarnych czy mam, ale dla każdego opiekuna dziecka czy kogoś, kto często z dziećmi przebywa.

Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały to poradnik, który przybliża nam te małe istoty – często nierozumiane i traktowane protekcjonalnie. Autorki przedstawiają konkretne sposoby na komunikację z najmłodszymi, które działają i dzięki którym będziesz mogła stworzyć relację z dzieckiem opartą na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i bliskości.

Być może na etapie ciąży nie myślisz o tym, jak wygląda funkcjonowanie z dwulatkiem czy starszakiem, ale dogłębne zrozumienie dziecka i zmian, jakie zachodzą w jego kształtującym się układzie nerwowym to klucz do zbudowania silnej więzi z maluchem. Książka pomaga spojrzeć na najmłodszych z czułością i wyrozumieniem. Pozwala także poznać dziecięcy świat i pokazuje, jak pomóc dzieciom przejść przez szereg emocji, których nie rozumieją i z którymi nie potrafią sobie poradzić. 

książka-jak-mowic-zeby-maluchy-nas-słuchały-scaled

książki o macierzyństwie #książka #kobieta #ciąża

Skomentuj

Kod zabezpieczający