Darmowa dostawa od 199 zł | 30 dni na zwrot | Płatności: online, przy odbiorze, PayPo | Dostawa: GLS / InPost | tel. 600 600 317

Dlaczego MAYLILY?

 • Unikalny design produktów. Przykładamy wagę do detali.

 • Piękne tkaniny najwyższej jakości. Miękkie i wytrzymałe.

 • Produkcja w 100% wykonywana w Polsce.

 • Setki produktów wykonywanych ręcznie.

Tuli Luli - to oni otulają opuszczone dzieci miłością i bezpieczeństwem

Co 10 godzin w Polsce porzucane jest dziecko. Jak zapewnić opuszczonym maluchom ciepło i troskę? Poznajcie bohatera naszego dzisiejszego wpisu – ośrodek preadopcyjny Tuli Luli, który podarowuje maleństwom to, czego najbardziej potrzebują.

Ośrodek Tuli Luli – na czym polega jego praca?

Tuli Luli to łódzki ośrodek preadopcyjny, który prowadzi Fundacja Gajusz. Trafiają do niego opuszczone przez biologicznych rodziców niemowlęta, które w bezpiecznej i przytulnej przestrzeni czekają na nową rodzinę. Maluszkom towarzyszą oddane opiekunki i grono profesjonalistów, którzy czuwają nad nimi przez 24 godziny na dobę, codziennie. 

Jak słusznie zauważa Tuli Luli:

“Okrutnych przeżyć nie da się wymazać, ale tulenie ma ogromną moc. Dlatego dbamy, by nasze maluszki miały opiekę taką, jak w domu. Każdym z nich zajmują się cały czas te same 3 opiekunki”.

Fundacja współpracuje z szeregiem specjalistów, którzy – jeśli zachodzi taka potrzeba – natychmiast zapewniają niemowlętom odpowiednią opiekę. Ponadto pracownicy ośrodka robią wszystko, co w ich mocy, aby jak najszybciej znaleźć maleństwom kochającą i czułą rodzinę: kontaktują się z ośrodkami adopcyjnymi, prawnikami, psychologami i centrami pomocy rodzinie, a tym z dzieci, które nie mają dużych szans na adopcje (zazwyczaj ze względu na stan zdrowia lub skomplikowaną sytuację prawną) Tuli Luli znajduje rodzinę zastępczą, która otoczy opieką malca w potrzebie i da mu nie namiastkę, a całą garść miłości – tak ważnej w procesie kształtowania się jednostki.

Opieka nad porzuconymi dziećmi w ośrodku Tuli Luli

Zespół fundacji Gajusz codziennie otacza opuszczone Tulisie bezpieczną i radosną przestrzenią. Mali podopieczni mają piękne, domowe pokoiki, które zostały wypełnione przytulnymi barwami, zabawkami i wszystkim, czego dziecko potrzebuje do prawidłowego rozwoju. W pokojach znajdują się bujane fotele, na których dzieciaczki są tulone, a w ośrodku jest nawet specjalny pokój dla przyszłych rodziców, w którym mogą w bezpiecznej przestrzeni poznawać się ze swoim maleństwem. 

Osiągnięcia fundacji Gajusz

W 2020 roku ośrodek Tuli Luli obchodził okrągłe, piąte urodziny! Przez ten czas fundacja Gajusz utuliła 150 dzieci opuszczonych przez biologicznych rodziców, a w tym:

 • 105 maluszków zostało adoptowanych

 • 15 odnalazło spokój i ciepło w rodzinach zastępczych

 • 11 powróciło do biologicznych rodziców

 • 15 wciąż jest tulonych w ośrodku

 • 2 maluszków umieszczono w rodzinnych domach dziecka

 • 2 dzieci, zmagających się z chorobą od urodzenia, zmarło.

Dla ośrodka Tuli Luli największym sukcesem jest pokonanie kryzysu i wspólna praca nad lepszym jutrem, które umożliwiają powrót dzieci do ich biologicznych rodziców. Nie zawsze jest to możliwie, ale jeśli sytuacja na to pozwala, fundacja Gajusz robi wszystko, aby zapewnić dzieciom jak najlepszą opiekę – a ta czasem jest właśnie w rodzinnym domu, u boku mamy.

Niektóre dzieciaczki od urodzenia zmagają się z chorobami, które przekreślają ich szansę na znalezienie kochającego domu – bo opieka nad takim maluszkiem wymaga nie tylko ogromu czasu, ale i pieniędzy. W Tuli Luli dzieci mają zapewniony dostęp do szeregu specjalistów, którzy sprawują nad nimi opiekę; w tym czasie pracownicy Gajusza szukają najlepszej rodziny zastępczej, która otuli chorego maluszka ciepłem, miłością i bezpieczeństwem.

Tuli Luli nawet podczas pandemii nie przerwało swojego działania – z zachowaniem odpowiedniej ochrony wciąż szukali dzieciom kochającego domu, przyjmowali nowych podopiecznych i umożliwiali wizyty adopcyjnym kandydatom. 

Koszty funkcjonowania Tuli Luli

Opieka nad gromadką niemowląt jest nie tylko absorbująca, ale i kosztowna. Rok funkcjonowania ośrodka Tuli Luli to:

 • 1940 ton zużytych pieluszek i 1940 paczek chusteczek nawilżanych

 • 635 kg mleka i 2117 słoiczków dla niemowląt

 • 116 kg proszku do prania i 142 litrów płynu do płukania

 • 635 godzin prasowania i układania ubranek maluszków

Koszty pięcioletniego działania ośrodka Tuli Luli to 8 789 069 zł, z czego aż 2 170 647,77 zł pochodziło od Darczyńców. Finansowe wsparcie zapewnia również Samorząd Województwa Łódzkiego. 

W Polsce co 10 godzin porzucane jest dziecko

Statystyki są przerażające: co 10 godzin biologiczni rodzice opuszczająco 10 godzin w polsce zostaje opuszczone dziecko przestraszone, bezbronne dziecko. Należy zdać sobie sprawę, jak istotne jest funkcjonowanie takich ośrodków jak Tuli Luli i edukacja na temat samotnych dzieci: to właśnie oni przyjmują te maluchy, chroniąc je przed złem i niebezpieczeństwem. Dają im opiekę, pożywienie, dach nad głową i miłość. Tulą, wspierają, obchodzą się z nimi z czułością, która nie daje im nawet przez moment poznać, że są niechciane. 

Filozofia Tuli Luli skupia się wokół miłości, czułości i tulenia – czyli tego, co maluszek powinien zaznać w rodzinnym domu, w ostoi spokoju i bezpieczeństwa. Rocznie aż 800 noworodków zostaje pozbawione tej szansy wychowywania się w bezpiecznym i pełnym dobra otoczeniu, a większość z nich trafia do placówek pieczy instytucjonalnej. Tuli Luli jest dla tych miejsc alternatywą, która zapewnia indywidualne podejście do każdego maluszka, a także ciepło i oddanie. 

 

“Miłość jest silniejsza niż strach. Dzięki niej powstała fundacja. Gdy siedmiomiesięczny Gajuszek walczył o życie, jego mama obiecała Sile Najwyższej, że jeśli jej maluszek przeżyje, to ona będzie pomagała chorym i osamotnionym dzieciom. Robi to od 1998 r.”

Fundacja Gajusz

 

Ebook "Kosmos" – Maylily dla Tuli Luli

Jako Maylily pragniemy wspierać tak wspaniałe inicjatywy, które są bliskie naszemu podejściu do dzieci. Claim naszej marki to delikatne jak dotyk mamy – pragniemy, aby takie było podejście do każdego maleństwa. Miękkie i łagodne, subtelne i pełne miłości.

Stworzyliśmy coś, czym chcemy wspierać działanie fundacji Gajusz – radosną i ciepłą opowieść o rodzeństwie. Kosmos to rozczulająca historia o Poli i Tymonie, dziecięcej wyobraźni i międzyplanetarnej podróży w poszukiwaniu tego, co dla dzieci najistotniejsze – bliskości. 

Całkowity przychód ze sprzedaży e-booka Kosmos zostanie przekazany dla ośrodka preadopcyjnego Tuli Luli i na wsparcie Tulisiów, którzy potrzebują pomocy z każdej strony. Akcję wspiera nasza ambasadorka Maffashion, czyli Julia Kuczyńska, która stworzyła w Maylily unikalną i niezwykle piękną, kosmiczną kolekcję My Space. 

Zobacz także:

Link do strony ośrodka Tuli Luli – https://gajusz.org.pl/dla-potrzebujacych/tuli-luli/ 

Śledź poczynania fundacji na ich profilach:

Facebook  – https://www.facebook.com/FundacjaGAJUSZ 

Instagram –  https://www.instagram.com/fundacjagajusz/

e-book kosmos maylily tuli luli

Skomentuj

Kod zabezpieczający